King Cole Yummy Tweed
By King Cole
100% Polyamide, 131yds (120m)/100g (3.53oz), Novelty
Sale
$9.26
100% Polyamide, 131yds (120m)/100g (3.53oz), Novelty
Specifications
| Brand: | King Cole |
| Blend: | 100% Polyamide |
| Yarn Weight: | Novelty |
| Length: | 131yds (120m) |
| Recommended Needles: | US 10 (6mm) |
| Tension: | 10 stitches, 20 rows to 4" |
| Care Instructions: | Machine Wash Gentle (65°F to 85°F/30°C), Do Not Bleach, Do Not Iron, Do Not Tumble Dry, Dry Clean Any Solvent |
| Craft: | Crochet, Knitting |
| Net Weight: | 100g (3.53oz) |
Shipping, Returns & Support
Expedited shipping available in the continental U.S.
Most items are returnable within 90 days
Our Customer Service Team is ready to help via phone, email or chat
Planning to visit the store? Stock levels online don't reflect in-store availability. If you have questions, please contact customer service
Learn About Delivery Options
Thistle (6351)
$9.26
No reviews yet
Be the first to share your experience.