Wood & Steel Blanket & Pillow in Berroco Ultra Alpaca Chunky - Pv2-15
By Berroco
Downloadable PDF, English
Sale
Digital Download
$6.00
Downloadable PDF, English
Specifications
| Brand: | Berroco |
| Yarn Weight: | Bulky |
| Designer: | Alicia Plummer |
| Craft: | Knitting |
| Format: | Downloadable PDF |
| Languages: | English |
| Number of Patterns: | 2 |
| Pages: | 5 |
| Skill Level: | Intermediate |
| Finished Size: | Blanket: 41in to 45in, Pillow: 18in Square |
| Pattern Code: | Pv2-15 |
| Featured Products: | Berroco Ultra Alpaca Chunky |
What you'll need
| Size: | 41in x 45in |
|---|---|
Berroco Ultra Alpaca Chunky
Winter White (7201)
|
8 |
| Size: | 18in x 18in |
|---|---|
Berroco Ultra Alpaca Chunky
Light Grey (7206)
|
3 |
Wood & Steel Blanket & Pillow in Berroco Ultra Alpaca Chunky - Pv2-15
$6.00