Debbie Bliss Finola PDF
By Debbie Bliss
Downloadable PDF, English
Sale
Digital Download
$5.00
Downloadable PDF, English
Specifications
| Brand: | Debbie Bliss |
| Yarn Weight: | Fingering |
| Designer: | Debbie Bliss |
| Craft: | Knitting |
| Format: | Downloadable PDF |
| Languages: | English |
| Number of Patterns: | 1 |
| Pages: | 4 |
| Skill Level: | Intermediate |
| Finished Size: | One size 120cm/47in wide |
| Techniques and Construction: | Worked Flat |
| Needles Required: | 4.00mm (US 6) Single Point Needles |
| Featured Products: | Debbie Bliss Fine Donegal 50g |
What you'll need
| Size: | 120cm/47in wide |
|---|---|
Debbie Bliss Fine Donegal 50g
Flint (26)
|
6 |
Product Description
The Finola shawl looks fabulous in Debbie Bliss Fine Donegal - a timeless classic to add to your yarn stash. This shawl is the perfect garment to wrap up warm on the cooler days, with gorgeous stitch detailing that's a joy to knit.
Download the PDF pattern for Finola - Shawl Knitting Pattern for Women in Debbie Bliss Fine Donegal & start knitting today!
Download the PDF pattern for Finola - Shawl Knitting Pattern for Women in Debbie Bliss Fine Donegal & start knitting today!
Debbie Bliss Finola PDF
$5.00